Aktualności

10/05/2017

Regularne wizyty higienizacyjne – milowy krok do zdrowia jamy ustnej

Nawet nasi najmłodsi pacjenci są świadomi, że dokładne szczotkowanie zębów oraz stosowanie nici dentystycznej to podstawa codziennej higieny jamy ustnej.

 

W walce o utrzymanie odpowiedniego zdrowia jamy ustnej równie ważne są regularne wizyty kontrolne i higienizacyjne w gabinecie stomatologicznym.

Etapy wizyty higienizacyjnej:

– dokładne oczyszczenie zębów z osadu lub/i złogów kamienia nazębnego (piaskowanie, scaling) 

– polerowanie

– fluoryzacja ( jeśli istnieje taka potrzeba)

– dokładne badanie jamy ustnej pod kątem występowania zmian próchnicowych, czy niepokojących objawów wskazujących na choroby przyzębia

– przedstawienie zaleceń dotyczących ewentualnego leczenia i dobranie odpowiedniej metody terapii stomatologicznej

Tego typu wizyty, odbywane co 6 miesięcy, pozwalają także na wczesne wykrycie patologicznych zmian prowadzących do choroby nowotworowej jamy ustnej, języka, czy ust.

W przypadku dopatrzenia się niepokojących symptomów stomatolog zaleci konsultację u odpowiedniego specjalisty.

W centrum stomatologicznym Ra-Dent wykonujemy szereg profesjonalnych zabiegów profilaktycznych, stanowiących uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej.

Dowiedz się więcej na temat prawidłowej profilaktyki oraz higieny jamy ustnej.

Umów się na wizytę i pozwól swojemu dentyście zadbać o Twoje zdrowie!

Formularz kontaktowy

Załącznik (opcjonalnie):

Na podstawie art 9 ust 2 RODO i ustawy z dn. 10.05.2018 r. DZ.U z dn. 24.05.2018 poz. 1000 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji na temat polityki prywatności firmy na naszej stronie. Administratorem danych osobowych jest Ra-Dent Stomatologia-Protetyka Rafał Zawojski.