Rehabilitacja stomatologiczna

Rehabilitacja stomatologiczna to dziedzina, której zadaniem jest niwelowanie napięć w tkankach miękkich, a także przywracanie prawidłowego funkcjonowania okolic stawów skroniowo-żuchwowych (SSŻ).

 Jak wskazują najnowsze badania, ponad 60% naszego społeczeństwa cierpi na dolegliwości związane z dysfunkcją stawu skroniowo-żuchwowego.

Staw ten charakteryzuje się ruchomym połączeniem żuchwy z czaszką, pomiędzy którymi ulokowany jest krążek stawowy otoczony mięśniami, nerwami, naczyniami krwionośnymi.

Spełnia on istotną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu (bierze m.in. udział w przeżuwaniu pokarmów, ziewaniu, mówieniu), dlatego warto dowiedzieć się, jak o niego zadbać.

Jak rozpoznać symptomy dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego?

Poniżej przedstawiamy listę najczęstszych objawów klinicznych:

~ chroniczny ból głowy, który często bywa mylony z bólem o podłożu migrenowym

~ bóle szczęki i żuchwy

~ ból w okolicy karku

~ ból zębów, twarzy

~ bruksizm

~ szmer, szum w uszach

~ uczucie tzw. zatkanego ucha

~ problemy z szerszym otwieraniem ust

~ utrudnione przełykanie pokarmów

Czy znane są przyczyny schorzenia SSŻ?

~ stres, stres i jeszcze raz stres… jego skutkiem jest bardzo silne napięcie mięśni żucia, mocne zaciskanie zębów, zgrzytanie

~ bardzo częste żucie gumy

~ urazy mechaniczne powstałe m.in. w wyniku wypadków komunikacyjnych, uderzeń w okolice głowy.

Wierzymy, że holistyczne, całościowe podejście do leczenia daje najlepsze efekty,  dlatego właśnie nawiązaliśmy współpracę z Fizjopomoc Medical Center.

Nasi specjaliści, łącząc swe siły i wiedzę z zakresu fizjoterapii, stomatologii, ortodoncji i protetyki, są w stanie przeprowadzić skuteczną terapię w przypadku pacjentów uskarżających się na schorzenie SSŻ.

Jeśli któraś z powyższych dolegliwości dotyczy właśnie Ciebie, nie zwlekaj i jak najszybciej umów pierwszą wizytę konsultacyjną.

TERMINY KONSULTACJI

Konsultacje odbywają się w gabinecie zlokalizowanym przy ul. Mickiewicza 128 A/1. Nasi specjaliści z zakresu stomatologii, fizjoterapii i rehabilitacji pozostają do Twojej dyspozycji :

  • środy  w godzinach od 13.00 do 14.00
  • piątki między 17.00 a 18.00

Wizytę można umówić dzwoniąc pod jeden z naszych numerów kontaktowych. Zachęcamy do kontaktu.

Formularz kontaktowy

Załącznik (opcjonalnie):